Wybór mebli ze skóry naturalnej, czyli czym się kierować?

Wybór mebli – od czego zacząć?

Zanim zdecydujemy się na wybór mebli warto odpowiedzieć sobie na kilka pytań, czyli stworzyć subiektywną listę potrzeb i oczekiwań względem mebli.

Po pierwsze możliwości naszej przestrzeni- metraż salonu czy innego pomieszczenia do którego szukamy mebli jest pierwszorzędny, do małego salonu nie zakupimy dużych mebli które sprawią że salon będzie przytłoczymy i na odwrót- mały komplet nie sprawdzi się na dużej przestrzeni.

Ustalmy również kwotę jaką możemy przeznaczyć na zakup, a najlepszym rozwiązaniem będzie przedział cenowy, unikniemy dzięki temu rozczarowania gdy np. wymarzony komplet jest trochę droższy niż założona kwota, jednak wiemy że będzie idealny do naszego  pomieszczenia.

Funkcje i przeznaczenie mebli, coś niezwykle istotnego, to narożnik z funkcją spania. Jeżeli jej potrzebujemy sprawi, że nie będziemy musieli ukrywać materacy po kątach w momencie nie spodziewanej wizyty rodziny czy przyjaciół.

 

Skóra naturalna czy materiał?

Obice mebli, jeżeli już udało nam się sprecyzować czego potrzebujemy, jest kolejnym ważnym aspektem. Obecnie na rynku mamy niezliczony wybór odnośnie obicia mebli, od tkanin po skórę naturalną.
Warto zastanowić się nad zaletami i wadami każdej z nich. Skóra naturalna posiada wiele zalet, dzięki którym od lat jest niezwykle popularnym materiałem na obicia mebli. Najnowocześniejsze tkaniny tzw. inteligentne to również doskonały wybór, czasy kiedy rozlana herbata z prędkością światła wnikała w materiał to przeszłość 🙂
Styl mebli oraz kolor, to kolejny ważny aspekt, który musimy sprecyzować jeśli chcemy uzyskać spójny wizerunek w pomieszczeniu. Jeżeli w naszym salonie dominują np. drewniane meble to zakup nowoczesnej sofy może nie do końca być dobrym pomysłem. Warto przyjrzeć się wtedy meblom tzw. stylowym albo klasycznym. Kolorystyka to kwestia bardzo personalna i subiektywna, kolor powinien po prostu nam się podobać i cieszyć oko.

W kolejnym wpisie dowiedzą się Państwo o zaletach mebli skórzanych. Zapraszamy!

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *