Szary szaremu nierówny!

Szary szaremu nierówny. Pomimo, że jest to kolor bardzo uniwersalny, ma sporo tajemnic. Zdradzamy kilka z nich.

Szary kolor w aranżacji wnętrz

Szary na dobre zagościł w naszych wnętrzach. Skąd niesłabnąca popularność tego koloru? Jak go stosować we wnętrzu i z czym łączyć? Oto kilka wskazówek! Obecnie z powodu szybkiego trybu życia dla odmiany w domu poszukujemy spokoju i wyciszenia. Gwarantuje Nam to właśnie kolorystyczna oszczędność. Szarości, ciepłe kolory drewna i biel tworzą idealne połączenie wystroju wnętrza w którym najbardziej odpoczywamy. Spokój, który osiągamy dzięki odcieniom szarości to jedna z wielu zalet tego koloru. Szarość to przede wszystkim kolor niezwykle uniwersalny. To również idealne tło dla obrazów i plakatów, doskonała baza dla całościowego wystroju wnętrz – dla zabawy kolorami, deseniami i fakturą. Dobrze dobrany odcień daje nam nieskończone możliwości w tworzeniu ciekawego wnętrza.

Szary szaremu nierówny czyli jaki dokładnie odcień?

Mimo, że szarość jest bardzo uniwersalna i pasuje do każdego typu wnętrz, trzeba bardzo ostrożnie dobrać jej odcień. Kolor może bowiem mocno oddziaływać na samopoczucie.

Ciemnych odcieni szarości powinno się unikać w sypialni, pokojach dziecięcych i pomieszczeniach wymagających kreatywnego myślenia. Nadmiar tego koloru we wnętrzu może odbierać energię, wprowadzać w apatię i wywoływać uczucie osamotnienia.  Mały salon w połączeniu z ciemnym odcieniem pomniejszy optycznie pokój i sprawi, że stanie się ponury. Przy takim połączeniu będzie potrzebne bardzo dobre oświetlenie.

W jasnych pomieszczeniach lepiej sprawdzą się zimne szarości, a w ciemnych – ciepłe odcienie, np. z dodatkiem złota, różu czy żółtego. Dodatkowo zimne szarości to dobry wybór do mniejszych wnętrz, gdyż optycznie je powiększą.

Jakie kolory idealne do szarości?

Szare meble z powodzeniem można łączyć z innymi, nawet mocnymi i żywymi kolorami. Zasłony, dywan, narzuta czy poduszki w żółtym kolorze? Czemu nie! Idealne połączenie na ożywienie pomieszczenia. A może niebieski – turkusowy lub granatowy? Połączenie nieco chłodniejsze ale w dalszym ciągu nadaje charakter pomieszczeniu. Wolisz wersję bardziej elegancką i stonowaną? Postaw na ponadczasową biel.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *