Fakty i mity na temat mebli ze skóry naturalnej

Zakup skórzanych mebli do salonu lub gabinetu to inwestycja na lata. Kanapy i fotele ze skóry są ponadczasowe, eleganckie i trwałe. Co powoduje, że cieszą się taką popularnością? Oto najczęściej powtarzane fakty i mity o skórzanej tapicerce.

Mit 1 – Meble skórzane to kosztowne meble

Czy to prawda, że meble ze skóry kosztują więcej, niż ich odpowiedniki obite tapicerką z tworzyw syntetycznych? Zazwyczaj właśnie tak jest. Nie sposób jednak przyznać, że tapicerka ze skóry naturalnej jest znacznie trwalsza, niż ta wykonana z materiałów sztucznych. Z drugiej strony nieraz cena zestawów wypoczynkowych z tkanin jest bardzo wysoka.

Mit 2 –  Meble ze skóry nie pasują do nowoczesnych wnętrz

Tradycyjnie skórzane meble kojarzą się z eleganckimi i wytwornymi wnętrzami. Obecnie oferta sklepów meblowych jest na tyle szeroka, że z łatwością można dopasować odpowiednie meble do każdego stylu. Minimalizm i nowoczesny wystrój nie wyklucza elementów wykonanych ze skóry. Współczesne technologie obróbki tego naturalnego surowca pozwalają na uzyskanie gładkiej powierzchni. Takie kanapy i fotele mają proste kształty, często także wyraziste kolory, które świetnie prezentują się w nowoczesnych wnętrzach.

Skórzana tapicerka jest zimna w dotyku

Kolejną często powtarzaną cechą jest chłód skórzanej tapicerki. Wiele osób odczuwa go w momencie siadania na fotelu lub kanapie, gdy materiał ma kontakt bezpośrednio ze skórą. Jednak jest to tylko wrażenie, ponieważ temperatura mebla jest mniej więcej taka sama, jak temperatura pomieszczenia, w którym się znajduje. W związku z tym chłód skóry naturalnej należy potraktować raczej jako subiektywne odczucie, a nie potwierdzony fakt.

Mit 3 – Powierzchnia mebli ze skóry szybko się niszczy

W trakcie używania meble niszczą się w mniejszym lub większym stopniu – w zależności od tego, jak intensywnie są używane oraz czy i jak są czyszczone i konserwowane. Mitem jest stwierdzenie, iż meble ze skóry zawsze niszczeją z czasem, a ich powierzchnia pęka i kruszy się. Nowoczesne metody obróbki skóry naturalnej także ewoluują w tym kierunku, aby użytkownikom zapewnić jak największą trwałość mebli. Gdy zainwestujesz w specjalne środki do czyszczenia i impregnacji skóry naturalnej, z pewnością uda ci się przedłużyć czas, w którym twoja kanapa czy fotel będą prezentować się nienagannie.

Odpowiednie metody pielęgnacji oraz regularność ich stosowania umożliwi ci dokładne wyczyszczenie powierzchni skóry i zabezpieczenie jej przed wnikaniem zanieczyszczeń. Dzięki temu zewnętrzna powłoka skórzanych mebli nie ulega zniszczeniu tak szybko, jak by się to mogło dziać w przypadku braku jakichkolwiek czynności pielęgnacyjnych. Dotyczy to wszystkich produktów ze skóry naturalnej, ale w szczególności tych elementów, które są narażone na intensywne użytkowanie, jak siedziska i podłokietniki.

Wokół mebli ze skóry naturalnej z czasem narosło wiele fałszywych przekonań. Warto zastanowić się, które fakty i mity są prawdą, a które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Pamiętaj, że trwałość, cena i jakość mebli to bardzo rozległe pojęcia. Porównuj ze sobą cechy mebli i sam odpowiedz sobie na pytanie, czy skórzana tapicerka spełnia twoje oczekiwania.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *