Plama z czekolady – jak usunąć?

PAMIĘTAJMY, że skóra jest materiałem pochodzenia zwierzęcego i jest to jeden z najbardziej trwałych i najmniej wymagający materiał obiciowy. Bez względu na rodzaj skóry, która pokrywa nasz mebel, ważne jest jej regularne odkurzanie na sucho delikatną szczotką absorbującą kurz. Bardzo ważne jest, aby „pomagać” skórze w jej regeneracji. Ssanie odkurzacza podobnie jak zabieg kosmetyczny wyczyści pory w skórze. Nada jej czysty wygląd i pomoże w przyszłości usunąć trudne zabrudzenia takie jak np. plama z czekolady. Zatem podstawowym sposobem dbania o skórę naturalną jest jej regularne odkurzanie, dzięki czemu ograniczy to kumulację zabrudzeń.

 

Skórę naturalną musimy traktować ze staranną uwagą, by zapewnić jej długowieczność.

Podobnie jak skóra ludzka ma skłonność do przesuszania i pękania, jeśli jest narażona np. na zbyt wysoką temperaturę. Dlatego ważne jest aby unikać stawiania naszych wypoczynków, narożników czy też foteli zbyt blisko kaloryferów, kominka. Należy również unikać bezpośredniego światła słonecznego, ponieważ promienie słoneczne mają niewątpliwie negatywny wpływ na wygląd mebla. Największym jednak wrogiem skóry jest suche powietrze, które powoduje, że skóra staje się krucha i pęka. Najprostszym sposobem zadbania o właściwą wilgotność mebli skórzanych jest odpowiednia pielęgnacja.

Od czasu do czasu warto przetrzeć meble skórzane wilgotną szmatką, nie mokrą!.

 

CZEKOLADA najsłodszy z afrodyzjaków!

Dzięki odkryciu Ameryki przez Krzysztofa Kolumba nasiona kakaowca mogły zostać przewiezione do Europy i to dzięki nim mamy to czemu się tak ciężko oprzeć, a w szczególności naszym pociechom. Ta słodka przyjemność wywołuje odczucie sytości i pomaga otrzymać lepsze rezultaty w testach wytrzymałościowych. Czekolada powoduje wydzielanie endorfin poprawiających nastrój i łagodzących ból. Z ciekawostek warto wiedzieć że w Polsce jest DZIEŃ CZEKOLADY, który wypada 12 kwietnia.

Jak usunąć plamę z czekolady:

Co kiedy w widocznym miejscu na kanapie, narożniku pojawią się tłuste plama czekolady? Spryciarze, dla których wyznacznikiem zaradności jest korzystanie z własnych, domowych zasobów, podpowiadają, że w usuwaniu takiej plamy świetnie sprawdzi się benzyna ekstrakcyjna, spirytus czy oczyszczona nafta. MY jednak odradzamy takie czyszczenie plam!!! Wszystkie te środki to rozpuszczalniki i w rękach niedoświadczonej osoby mogą spowodować więcej szkody niż pożytku, takie usuwanie zwykłej plamy z czekolady może skończyć się tym, że konieczne będzie patrzenie na zniszczoną tapicerkę lub zakup nowej.

 

Warto pamiętać, że świeżą plamę usuwa się najłatwiej!!!

Gdy plama z czekolady zaschnie, trudniej sobie z nią poradzić, a zdarza się że czasem jej zlikwidowanie jest niemożliwe. Najprościej jest zakupić gotowy środek do usuwania plam z tapicerki skórzanej, jest wygodny w aplikacji. Zabierając się za wyczyszczenie zabrudzenia, najlepiej zacznij od zeskrobania wierzchniej warstwy szczotką. Następnie wystarczy taki środek nanieść na szczoteczkę i okrężnymi ruchami wycierać plamę, kiedy tylko szczoteczka się zabrudzi, mocz ją ponownie i wycieraj, aż plama zniknie. Pamiętaj też aby do czyszczenia skóry używać tylko szczoteczki z naturalnego końskiego włosia. Po wyczyszczeniu takiej plamy preparatem Leather Cleaner, należy cały mebla przetrzeć najlepiej ściereczką zwilżoną czystą wodą. Tak wyczyszczony mebel ważne aby zabezpieczyć środkiem zabezpieczającym skórę Leather Protector.

Zdarza się, że nie zawsze mamy środki do skór w domu. I co wtedy? Czym usunąć takie zabrudzenie? Spokojnie najważniejsze że zauważone zostało ono odrazy, dzięki czemu możemy przystąpić do działań.  Tak jak w przypadku użycia środków tak i w tym najlepiej zacznij od zeskrobania wierzchniej warstwy szczotką. W ciepłej wodzie rozpuścić niewielką ilość szarego mydła. Zabrudzenie przetrzeć ściereczką zamoczoną w roztworze, pamiętaj o wypłukaniu jej za każdym razem jak będzie zabrudzona, aby nie rozprowadzać plamy po większej powierzchni mebla. Gdy tylko plama z czekolady zniknie, pamiętaj aby wyczyścić to miejsce czystą wodą, na skórze nie może pozostać osad z wcześniejszego roztworu wody z mydłem.

Niestety, UWAŻAJCIE, gdyż w wyniku zbyt mocnego dociskania szczoteczki, może zostać uszkodzona warstwa lakieru i farby na skórze. Jeśli kupiłeś meble w naszej firmie i potrzebujesz danego koloru skontaktuj się z nami, pomożemy. W tym właśnie miejscu warto również wspomnieć o renowacji tapicerki skórzanej. Mniejsze uszkodzenia czy plamy będziesz w stanie zamalować samodzielnie. Co jednak jeśli meble są już bardzo zniszczone i według Ciebie nadają się do wymiany, ale jesteś do nich przywiązany. W tym przypadku możecie też skorzystać z naszej usługi prze tapicerujemy je dla CIEBIE!.

Jeżeli zdecydujesz się wypróbować którąś z amatorskich metod, pamiętaj, że robisz to na własną odpowiedzialność! Jeśli szukasz profesjonalnych produktów czyszczących, zajrzyj do naszego sklepu w dziale Pielęgnacja mebli. Najlepiej, jeśli początkowe próby usuwania plam będziesz testować na fragmentach mebla jak najmniej wystawionych na ekspozycję. Jeśli nie jesteś pewien, czy dany preparat będzie działał prawidłowo albo boisz się, że może uszkodzić Twój cenny mebel.

Jeśli masz jakieś swoje sprawdzone sposoby na wywabianie trudnych plam podziel się z nami!

Co musimy pamiętać?
Do mebli skórzanych nie używać detergentów, zwłaszcza wyprodukowanych na bazie alkoholu, zawierających naftę, rozpuszczalniki, lakier, terpentynę, spirytus, aceton.
Najlepszym sposobem na usunięcie plamy z czekolady są Środki do tego przeznaczone:

 

Leather Cleaner – środek na bazie wody do czyszczenia wszystkich typów skór. Łagodny dla skóry, zachowuje jej elastyczność i miękkość. Nie pozostawia smug i zacieków nawet na mocno matowych tapicerkach. Posiada neutralne dla skóry Ph. Produkt przebadany dermatologicznie. Preparatu nie należy stosować do nubuku i zamszu.

Leather Protector  – innowacyjny środek o kremowej konsystencji, na bazie wody przeznaczony do skór pigmentowanych (gładkich), antycznych-dwubarwnych, anilin, semianilin. Zabezpiecza przed plamami pochodzenia wodnego, tłuszczowego i alkoholowego. Technologia HYDROGUARD skutecznie hamuje proces starzenia się powłoki skóry. Wzbogacony o dodatki lanoliny i wosku pszczelego. Zawiera filtr UV spowalniający proces płowienia koloru. Produkt przebadany dermatologicznie. Preparatu również nie należy stosować do nubuku i zamszu.

Jeśli spróbujesz usunąć plamę jakimś amatorskim sposobem zrób to najlepiej na fragmentach mebla które nie jest widoczne gołym okiem.
Po każdym większym czyszczeniu mebli nie zapomnij ich zaimpregnować.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *