Jakie meble do nowoczesnego salonu?

Nowoczesne salony to pomieszczenia pełne światła. Na podłodze i na ścianach królują spokojne, stonowane barwy. Pojawia się w nich także element dekoracyjny w postaci drewna, cegły lub kamieni. Jakie meble wybrać do nowoczesnego salonu? Podpowiadamy!

Nowoczesny salon –meble proste i funkcjonalne

Elegancja, prostota i funkcjonalność – oto najbardziej pożądane cechy, jeśli chodzi o idealne meble do nowoczesnego salonu. Ich formy zazwyczaj są uproszczone, oparte na dobrze zaznaczonych kształtach geometrycznych – prostokącie i kole. Linie są podkreślane także za pomocą nóg mebli. W meblach otwieranych często rezygnuje się z klamek i uchwytów na korzyść specjalnych mechanizmów. Ograniczenie dodatkowych elementów korzystnie wpływa na design, dodaje meblom lekkości i sprawia, że nie przytłaczają one wnętrza.

Drewniane meble do salonu – ponadczasowa klasyka

Drewno jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem. Klasyka stolarstwa, czyli drewniane meble, znajduje też zastosowanie w nowoczesnych pomieszczeniach. W tym przypadku nie ma w nich dekoracyjnych wygięć, żłobień i innych finezyjnych kształtów. Tutaj liczy się prosta forma i funkcjonalność.

Nieskomplikowane i wygodne meble nawiązują swoim stylem do minimalizmu i powrotu do najprostszych rozwiązań. Niska ława drewniana w naturalnym kolorze optycznie ociepli pomieszczenie i podkreśli pozostałe elementy wyposażenia pokoju wykonane z tego szlachetnego surowca. Różne gatunki drewna to jeden z podstawowych materiałów we wnętrzach w stylu nowoczesnym.

Nowoczesne wnętrze – meble minimalistyczne

Meble w nowoczesnych pomieszczeniach mają minimalistyczną budowę. Oznacza to, że charakteryzują się ograniczoną liczbą elementów, dzięki czemu wyglądają lekko i prosto. Stanowią doskonałe tło dla dekoracji i dodatków tekstylnych, które nadają przytulności wnętrzom.

Kształty mebli są nieskomplikowane, a bryły symetryczne i uproszczone. Stoły w nowoczesnych jadalniach składają się z prostych blatów oraz nóg bez dodatkowych ozdób, krzywizn i wzorów. Szlachetny minimalizm we współczesnej architekturze i wystroju wnętrz przejawia się w stylu, w jakim projektowane są meble do salonu.

Prostota form i materiałów – meble do salonu

Pozbawienie dodatkowych elementów dekoracyjnych oraz struktura modułowa sprawia, że meble do nowoczesnych wnętrz są uniwersalne. Oznacza to, że można je w dowolny sposób ustawiać, aby optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń. Dobór materiałów również nie jest przypadkowy. Umożliwia wkomponowanie mebli w całość aranżacji i sprytnie podkreśla modne i efektowne kolory oraz tekstury często spotykane we współczesnych mieszkaniach. Drewno, kamień, szkło i metal to surowce, bez których wystrój nowoczesnych domów nie byłby możliwy.

Uproszczone formy, proste kształty i stonowane kolory – takie są nowoczesne meble do salonu. Urządź swoje mieszkanie i podkreśl jego charakter za pomocą eleganckich szafek, stołów i kanap. Postaw na jakość i wybieraj najlepsze materiały i staranne wykonanie, a nowoczesne meble będą długo ozdabiać twój pokój dzienny.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *