Meble ze skóry naturalnej

Sofy, fotele, narożniki, leżanki, czy szezlongi ze skóry naturalnej niezmiennie cieszą się naszą sympatią. Meble ze skóry uwielbiały nasze babcie i mamy. Cenimy je również my i nasze dzieci. “Według statystyk od 30% do 50% wszystkich sprzedawanych mebli tapicerowanych stanowią meble pokryte skórą”.*

Meble ze skóry naturalnej – wczoraj i dziś

Meble tradycyjne i nowoczesne różnią się oczywiście designem, ale łączy je naturalna skóra z których są wykonane. Ten materiał w dalszym ciągu obecny jest w trendach wnętrzarskich i nadal zaliczany jest do klasy premium. Nic w tym dziwnego. Tapicerka skórzana ma wiele zalet. Meble ze skóry naturalnej mają szlachetną strukturę, oryginalne wybarwienie i ciekawą fakturę. Skóra ma wysoką elastyczność oraz wytrzymałość na rozerwanie. Potrafi pochłonąć, a następnie oddać wilgoć do 25% swojej wagi, co wpływa na regulację wilgotności w pomieszczeniu. I wreszcie – skóra łatwo się czyści. Regularna konserwacja skórzanej tapicerki odpowiednio przeznaczonymi do tego celu środkami, utrzymuje ją w dobrym stanie oraz chroni przed plamami. Dlatego nawet te tradycyjne, ciężkie, potężne formy wypoczynkowych mebli ze skóry nie tracą swoich zwolenników, co więcej inspirują współczesnych projektantów.

Projektanci coraz więcej jednak ze skórą eksperymentują. Nowoczesne meble ze skóry to połączenie modnego designu, elegancji i doskonałej wygody. Możemy wybierać w kolorach, rodzajach i fakturach skóry. Króluje skóra naturalna, ale coraz odważniej depcze jej po piętach skóra ekologiczna. W ekscentrycznych pomysłach na skórzane meble Włosi nie mają sobie równych, jednak trzeba przyznać, że polscy projektanci coraz śmielej radzą sobie z nowoczesnym wzornictwem.

Meble ze skóry

Obecnie skórę zobaczymy nie tylko na kanapach, fotelach, czy szezlongach. Równie ciekawie prezentują się skórzane ramy luster i rodzinnych fotografii, gazetowniki, podstawy lamp, oraz obrazy. Modny jest również skórzany, patchworkowy dywan i chodnik utkany z “zamszowych” ścinek.

Meble ze skóry naturalnej – o czym warto pamiętać

Podstawową kwestią, którą należy uwzględniać przy wyborze mebli ze skóry naturalnej, jest rodzaj skóry zastosowanej do ich produkcji. Za estetykę i funkcjonalność mebli odpowiada zatem jakość skóry, a za stabilne podparcie mebli – metalowe lub drewniane nogi, uzupełnione listwami nośnymi. Meble ze skóry powinny być nie tylko estetyczne i funkcjonalne, ale również ergonomiczne, czyli jak najlepiej dopasowane do naszej sylwetki. Do tego celu wykorzystywane są różne mechanizmy. Dzięki wysuwanym siedziskom, regulowanym zagłówkom oraz podłokietnikom można dostosować meble do indywidualnych potrzeb i przyjąć bezpieczną dla kręgosłupa i jednocześnie wygodną dla nas pozycję ciała. Osobom wysokim może się okazać szczególnie przydatna możliwość regulacji głębokości siedzisk mebli, a mającym problemy z narządem ruchu – opcja wspomagania wstawania. Do innowacyjnych udogodnień w meblach należy zaliczyć zautomatyzowane funkcje, takie jak: samoczynnie unoszące się podnóżki, elektrycznie regulowane oparcia, czy funkcja “relaks” w fotelach. Coraz częściej meble ze skóry naturalnej łączą w sobie wiele funkcji. Narożniki i kanapy używane w ciągu dnia jako siedziska, wieczorem można zamienić w wygodne miejsca do spania. Dlatego coraz częściej pożądaną opcją jest pojemnik na pościel.

Meble ze skóry naturalnej – sieć Meble Deko

Inspiracją do powstania marki Meble Deko była fascynacja designem i modą w aranżacji wnętrz oraz miłość do mebli ze skóry. Od przeszło 15 lat prężnie rozwijamy sieć sklepów stacjonarnych w całej Polsce. Otworzyliśmy również sklep internetowy. Bogata oferta mebli ze skóry w naszych salonach jest wyrazem aktualnych trendów i zróżnicowanych, wyszukanych gustów konsumenckich. Obecnie zapraszamy do kontaktu z nami pod wskazanymi adresami:

Piasek

Ul. Podleśna 35 b
43-211DK1 (Katowice – Bielsko)
Otwarte: pon.-sob.: 10:00 – 18.00

Reda

Ul. Wejherowska 56
84 – 240, DK 6 (Gdańsk – Szczecin)
Otwarte: pon.-sob.: 10:00 – 18.00

Rzeszów

Al. Tadeusza Rejtana 67
35 – 326 Rzeszów
Otwarte: pon.-sob.: 10:00 – 18.00

 

Całodobowy kontakt z nami, przez siedem dni w tygodniu możliwy jest w sklepie internetowym pod adresem: meble-deko.pl

Meble ze skóry naturalnej są gwarancją komfortowego wypoczynku. Tradycyjne i nowoczesne wzornictwo, funkcjonalność, ergonomia oraz kunszt wykonania sprawiają, że meble zakupione w salonach sieci Meble Deko służyć nam będą przez wiele lat

* Meble skórzane, Skóra jako meblowy materiał obiciowy, skora-info.pl

 

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *