Narożniki ze skóry naturalnej

Salon w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat przeszedł dużą metamorfozę. Nie jest już wyłącznie reprezentacyjnym miejscem przyjmowania gości i rodzinnego celebrowania świątecznych i okazjonalnych chwil. Stał się strefą domowego relaksu – centrum odpoczynku i rozrywki. Nowoczesny salon to połączenie modnego designu, elegancji, komfortu i funkcjonalności oraz rezygnacja z klasycznego układu kilku mebli, na rzecz jednego za to pełniącego wiele funkcji. Jakie meble zagwarantują komfort i efektowny wygląd salonu na co dzień? Z pewnością zadaniu temu podołają narożniki ze skóry naturalnej i wysokiej jakości tkanin. Dzisiaj weźmiemy pod lupę wymogi stawiane tym właśnie meblom.

Narożniki ze skóry naturalnej – jakość materiałów

Idealnie w potrzeby domowników wpiszą się narożniki wykonane na zamówienie. A jeżeli nie mamy czasu lub nie jesteśmy przekonani do mebli na wymiar? Na rynku możemy przebierać w ogromnej ofercie narożników, dostępnych od ręki. Bez względu na to, czy jesteśmy zainteresowani meblami na zamówienie czy też rozważamy skorzystanie z dostępnej na rynku oferty, należy dokładnie sprawdzić, jaki rodzaj materiałów zastosowano do ich produkcji. Za piękny wygląd bryły narożnika odpowiadają ekskluzywne skóry naturalne i wysokiej jakości tkaniny. Poza względami estetycznymi, tapicerki wykonane z wysokiej jakości materiału, wyróżniają się trwałością i zwiększoną odpornością na uszkodzenia oraz intensywną eksploatację. Wygodny, wielogodzinny relaks możliwy jest dzięki zastosowaniu w siedziskach, wysokoelastycznych pianek (w tym pianek HR) oraz odpowiednich sprężyn (bonellowych, kieszeniowych – tzw. mini-bonellowych). Z kolei stabilne podparcie mebli gwarantują metalowe lub drewniane nogi, uzupełnione listwami nośnymi.

Narożnik Maxim Meble DEKO – meble ze skóry klasy premium Meble DEKO (meble-deko.pl)

Narożnik Mediolan Meble DEKO – meble ze skóry klasy premium Meble DEKO (meble-deko.pl)

Narożnik Modern Meble DEKO – meble ze skóry klasy premium Meble DEKO (meble-deko.pl)

Narożniki ze skóry naturalnej – wymiary mebli

W małym pomieszczeniu warto rozważyć wybór takiego narożnika, który idealnie wkomponuje się we wnętrze pod kątem wymiarów, co pozwoli na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Na niewielkim metrażu doskonale czują się narożniki bezpośrednio przylegające do jednej ze ścian. W takiej sytuacji narożnik ze skóry naturalnej lub wysokiej jakości tkaniny może w subtelny sposób oddzielić przestrzeń kuchenną od salonu. W celu maksymalnego wykorzystania narożnika do swoich potrzeb, wskazane jest zaopatrzenie się w taki model, w którym pod siedziskiem istnieją szuflady na pościel. W ten sposób można zaoszczędzić miejsce w szafach.

W dużych przestrzeniach narożniki prezentują się bardzo elegancko i dostojnie, zwłaszcza gdy ustawione są w centralnym punkcie. W zależności od upodobań, do wyboru mamy modele w kształcie litery “L’’ lub “U”, które pozwalają na jednoczesne posadzenie obok siebie, dużej ilości gości. Uzupełnieniem aranżacji powinien być stolik, przy którym można wypić kawę lub herbatę. W przypadku narożników ustawionych w centralnym punkcie pomieszczenia należy zwrócić uwagę na jakość wykonania tapicerki z każdej strony mebla. Taki narożnik będzie bowiem widoczny z różnych perspektyw.

Narożniki ze skóry naturalnej – ergonomiczny relaks

Narożniki ze skóry naturalnej i tkanin powinny być nie tylko estetyczne i wykonane z najwyższej jakości materiałów, ale również ergonomiczne, czyli jak najlepiej dopasowane do naszej sylwetki. Do tego celu wykorzystywane są różne mechanizmy. Dzięki wysuwanym siedziskom, regulowanym zagłówkom oraz podłokietnikom można dostosować meble do indywidualnych potrzeb i przyjąć bezpieczną dla kręgosłupa i jednocześnie wygodną dla nas pozycję ciała. Osobom wysokim może się okazać szczególnie przydatna możliwość regulacji głębokości siedzisk mebli, a mającym problemy z narządem ruchu – opcja wspomagania wstawania.

Narożnik ze skóry naturalnej – funkcjonalność

Współczesny design narożników ze skóry naturalnej i tkanin wiąże się z ich stylowym wyglądem, ergonomią i funkcjonalnością. Do innowacyjnych udogodnień w narożnikach należy zaliczyć zautomatyzowane funkcje, takie jak:

  • samoczynnie unoszące się podnóżki,
  • elektrycznie regulowane oparcia,
  • funkcja “relaks” w fotelach.

Coraz częściej narożniki łączą w sobie wiele funkcji, dlatego tak istotne jest określenie potrzeb domowników, przed wyborem konkretnego modelu. Meble używane w ciągu dnia jako siedziska, wieczorem można zamienić w wygodne miejsca do spania. Należy w tym przypadku zwrócić szczególną uwagę na wypełnienie siedziska, wymiary powierzchni spania, sposób rozkładania modelu oraz obecność pojemnika na pościel.

Narożniki ze skóry naturalnej znajdujące się w ofercie Meble Deko wyróżnia:

  • modny design,
  • elegancja,
  • komfort,
  • funkcjonalność,
  • wysoka jakość materiałów.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *