Sofy ze skóry naturalnej

Sofa, podobnie jak kanapa pojawiła się w Europie w XVII wieku. Różnie kształtowała się

historia tych mebli, ale obecnie oba siedziska są bardzo popularne. Coraz częściej pojęcia: “sofa” i “kanapa” używane są zamiennie. Czy słusznie?

Sofa i kanapa – burzliwe początki

Sofa przybyła na europejskie salony pod koniec XVII wieku z terytorium Turcji, czyli dawnego Imperium Osmańskiego. Tapicerowany mebel miał owalne oparcie i wałki w miejscu poręczy. Stosunkowo nisko osadzone siedzisko wymuszało bardziej swobodną pozycję ciała, co sprzyjało relaksowi. Półleżąca pozycja przyjmowana na sofie była jednak uznawana przez ówczesne społeczeństwo za niezgodną z konwenansami. Dlatego orientalne siedzisko początkowo stanowiło wyposażenie przede wszystkim kobiecych buduarów i sypialni. Europejskie salony sofa podbiała dopiero w XIX wieku.

Kanapa, podobnie jak sofa pojawiła się w Europie w XVII wieku. Pierwowzorem tego siedziska była tzw. cassapanca, czyli włoska skrzynia znana od czasów starożytnych. Wieko skrzyni zaczęto tapicerować znacznie później, bo dopiero w XVII wieku. Oprócz tapicerowanego wieka, skrzynia otrzymała również poręcze i oparcie. Kanapy z siedziskiem na tej samej wysokości, co krzesła i fotele cieszyły się zdecydowanie większą popularnością niż sofy. Swobodnie mogły na niej usiąść 2-3 osoby i prowadzić niezobowiązujące konwersacje lub dyskretne flirty.

Sofy ze skóry naturalnej – współczesna odsłona

W kolejnych stuleciach postrzeganie sofy i kanapy stopniowo się zmieniało. Dzisiaj sofa odbierana jest, jako mebel bardziej formalny, kanapa z kolei kojarzy się z bardziej swobodnym charakterem. Sofy uważane są za siedziska bardziej eleganckie od kanap, głównie z powodu braku funkcji spania. Poza tym są często niższe od kanap, bardziej miękkie, a samym wyglądem przypominają szerokie i rozłożyste fotele. Nie zmienia to jednak faktu, że sofy o współczesnym designie coraz bardziej przypominają wyglądem kanapy, które bazują na geometrii.

Obecnie w zdecydowanej większości salonów meblowych zamiennie używa się pojęć: “sofa” i “kanapa”. Tendencja ta występuje również w sieci Meble Deko. Wśród grupy produktów o nazwie “sofa ze skóry naturalnej” znajdują się zarówno modele przeznaczone wyłącznie do siedzenia, jak i te z funkcją spania. Używanie zamiennie pojęć: “sofa” i “kanapa” pozwala na usprawnienie komunikacji i uproszczenie procedur zakupowych. Nie zmienia to jednak faktu, że między sofą i kanapą występują pewne różnice.

Sofy ze skóry naturalnej – oferta sieci Meble Deko

Sofy ze skóry naturalnej to synonim dobrego smaku, luksusu i szyku. Do wnętrz utrzymanych w różnych aranżacjach potrafi wprowadzić ponadczasową elegancję. Do najbardziej popularnych kolorów tego mebla zalicza się beż, różne odcienie brązu, czerń oraz biel. Coraz więcej osób sięga jednak po bardziej nowoczesne i nieoczywiste połączenia. To dla nich w ofercie Meble Deko pojawiły się nowe, fantazyjne odcienie, takie jak czerwony, bordowy, miodowy czy – wciąż niezwykle popularna – ochra.

Sofy ze skóry naturalnej eksponowane w naszych salonach prezentują bryły zarówno tradycyjne, jaki i nowoczesne. Dlatego znajdziemy tutaj meble masywne i niesamowicie dostojne, ale także proste w formie, zdradzające zamiłowanie do minimalizmu. Sofy różnią się bryłą, rodzajem tapicerki, i kolorem, jednak wszystkie oferowane modele charakteryzuje dbałość o szczegóły, najwyższej jakości materiały, kunszt wykonania i funkcjonalność.

W ofercie stacjonarnych salonów i sklepu internetowego Meble Deko znajdują się sofy ze skóry naturalnej w stylu:

  • angielskim,
  • klasycznym,
  • nowoczesnym.

Sofy ze skóry naturalnej – oferta w stylu angielskim

Sofa chesterfield jest ucieleśnieniem klasy i luksusu.  Sofa jest pikowana w kratę, której łączenia zdobią masywne guziki, obciągnięte tapicerowaną białą skórą, właściwą dla całego produktu. Oparcie i podłokietniki połączone są w jedną całość o tej samej wysokości. Wygodne podparcie gwarantują masywne i mocno zaokrąglone krawędzie.

Sofy ze skóry naturalnej – oferta w stylu klasycznym

Sofy w stylu klasycznym są uniwersalne i ponadczasowe. Eleganckie, często wytworne, ale nie przesadzone formy tych mebli pasują niemal do każdego wnętrza. Cechuje je spokój, estetyczna spójność i prawdziwa elegancja bez nachalnego blichtru.

Sofy ze skóry naturalnej – oferta w stylu nowoczesnym

Sofy w stylu nowoczesnym cechuje prostota i funkcjonalność oraz brak zbędnych zdobień.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *