Usuwanie PLEŚNI – domowe sposoby

PLEŚŃ NA MEBLACH??
NIC STRASZNEGO!!

Pomożemy Ci się jej pozbyć 🙂

Meble skórzane choć piękne i wygodne, zawsze wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Może się zdarzyć że na wypoczynku, narożniku powstanie pleśń. Trzeba pamiętać aby działać skutecznie, a zarazem delikatnie.

Niektóre skóry pokrywają się nalotem lub nabierają nieprzyjemnego zapachu. Najczęstszą przyczyną jest pleśń, powstała w wyniku złego przechowywania mebla.

Trzeba PAMIĘTAĆ o tym, że wilgotność w miejscu użytkowania mebli tapicerowanych nie powinna przekraczać 70%, zbyt wysoka wilgotność może niekorzystnie wpływać na mebli.

Jak zatem pozbyć się takich zabrudzeń jak pleśń ?

Szybki proste domowe sposoby na pleśń :

1. Woda utleniona jest najbardziej powszechnym środkiem dezynfekcyjnym ten popularny środek na rany każdy ma w swojej apteczce.

Spryskaj powierzchnię zakażoną pleśnią 3 procentową wodą utlenioną. Następnie zdrap pleśń i wilgotną szmatką przetrzyj zakażone miejsce w celu usunięcia pozostałych zarodników.

2. Soda piekarska (proszek do pieczenia) jest naturalnym zabójcą zarodników pleśni.

Soda piekarska użyta w połączeniu z octem i wodą bądź też rozpuszczona tylko w wodzie. Rozpuszczony proszek nałóż na zakażoną powierzchnię, następnie zdrap pleśń i wytrzyj miejsce mokrą szmatką. Soda jest naturalnym i łagodnym środkiem dezynfekującym, pokona pleśń i nie będzie wydzielać przykrego zapachu.

Pamiętaj też aby do czyszczenia skóry używać tylko szczoteczki z naturalnego końskiego włosia. Po wyczyszczeniu takiej plamy należy cały mebel przetrzeć ściereczką zwilżoną czystą wodą. Tak wyczyszczony mebel ważne aby zabezpieczyć środkiem konserwującym skórę:

Środki do skóry (zestaw duży) Środki do skór OTTIMO 2 x 250ml Meble DEKO – meble ze skóry klasy premium Meble DEKO (meble-deko.pl)

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *