USUWANIE TŁUSTYCH PLAM

 

Zaplamiona kanapa sprawi, że nawet stylowo urządzony salon będzie wyglądał wyjątkowo nieestetycznie. Szczególnie trudne do usunięcia są tłuste plamy. Dlatego też podpowiadamy, jak się ich pozbyć ze skórzanej kanapy.

Znacznie łatwiej pozbyć się tłustych zabrudzeń ze skórzanej kanapy, niż z sofy pokrytej tkaniną. Skóra to wytrzymały i odporny na plamy materiał, który da się szybko wyczyścić. Czym usunąć tłuste plamy z kanapy skórzanej bez używania chemii?

Metoda czyszczenia zależy od temperatury. W przypadku zimnego tłuszczu, należy niezwłocznie usunąć jego nadmiar wilgotną, miękką ściereczką, a następnie przetrzeć plamę zimną wodą wymieszaną z płynem do naczyń. Po zakończeniu czyszczenia niezbędne jest wytarcie powierzchni do sucha, tak aby nie powstały na nim tłuste zacieki .

Inaczej natomiast traktujemy tłuste plamy powstałe na skórze naturalnej na skutek ciepłego tłuszczu. Takie plamy można usunąć poprzez zamoczenie ściereczki w gorącej wodzie połączonej z płynem do naczyń. Skuteczne okaże się także usuwanie plam benzyną ekstrakcyjną, czy oczyszczoną naftą. Wystarczy namoczyć wacik kosmetyczny i przecierać nim plamę.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *