Jak usunąć kłopotliwe plamy z rdzy ?

Czasem wystarczy moment nieuwagi aby na Twojej ulubionej kanapie skórzanej pojawiła się nieestetyczna plama. Co wtedy? Oczywiście, sposób postępowania w dużej mierze zależy od tego, co jest źródłem zabrudzeń. Inaczej będzie brzmiała odpowiedź na pytanie:czym usunąć kawę z sofy a inaczej, jeśli zastanawiasz się, czym zmyć tłuste plamy. Do wyjątkowo upartych plam należą plamy z rdzy. Dowiedz się, jak możesz je usunąć!

Stało się: na Twoich meblach skórzanych pojawiło się zabrudzenie, a Ty nie masz pojęcia, jak usunąć kłopotliwe plamy z rdzy?  Przystępując do czyszczenia plam z mebli skórzanych, należy pamiętać, by robić to możliwie jak najszybciej. Musimy zdać sobie z tego sprawę że najłatwiej jest usunąć świeże zabrudzenie które schodzi stosunkowo łatwo. Należy zatem taką plamę w tym przypadku z rdzy posypać solą oraz wycisnąć na nią kilka kropel soku z cytryny. Taką miksturę należy zostawić na około godzinę. Po tym czasie wytrzeć wszystko ściereczką namoczoną w zimnej wodzie.

Pamiętaj! Podstawą mniejszego ryzyka powstawania plam, jest regularne czyszczenie i konserwacja mebli skórzanych, odpowiednimi środkami do tego przeznaczonymi.

Zestaw do czyszczenia OTTIMO PREMIUM LEATHER CARE przeznaczony jest do czyszczenia i zabezpieczania skórzanych tapicerek meblowych. Pierwszym krokiem podczas czyszczenia tapicerki jest wtarcie preparatu czyszczącego w tapicerkę. Należy do tego użyć szczotki dołączonej do zestawu, po wyszczotkowaniu mebel należy wytrzeć do sucha. Kolejnym krokiem jest naniesienie preparatu zabezpieczającego, chroni on meble przed szybkim zabrudzeniem oraz promieniowaniem UV.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *