6 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO WYBRAĆ MEBLE ZE SKÓRY NATURALNEJ

Skóra naturalna ma równie wielu zwolenników, co przeciwników. Można o niej opowiadać długo. Ma wiele zalet, jeśli chodzi o cechy użytkowe, jak i walory estetyczne.

Dlaczego warto wybrać meble ze skóry naturalnej?

Oto 6 powodów, które rozwieją Wasze wątpliwości.

1. Skóra to materiał najbardziej szlachetny wśród wszystkich rodzajów tapicerki.

Skóra jest materiałem pochodzenia zwierzęcego, dlatego każdy błam jest inny i posiada charakterystyczne znamiona, które są efektem np. ukąszeń, ugryzień, zadrapań. Wszystkie te cechy świadczą o naturalnym pochodzeniu skóry, a jednocześnie dzięki nim każdy wykonany ze skóry mebel zawsze jest unikalny i niepowtarzalny.

2. Skóra jest elastyczna i przyjemna w dotyku.

Cechą charakterystyczną skóry jest to, że może ona ulegać rozciąganiu lub kurczeniu. Ta naturalna plastyczność sprawia, że skóra ciągle „pracuje”. Nadaje się zarówno na meble twardsze, jak i też bardzo miękkie i sprężyste.

3. Skóra to materiał „współpracujący” z otoczeniem.

Wbrew niektórym opiniom skóra to materiał ciepły i przyjemny w dotyku. Skóra „współpracuje” z otoczeniem – oddycha, dostosowuje się do jego temperatury, wchłania i wydala wilgoć, a więc przy okazji sprzyja regulacji wilgotności w pomieszczeniu.

4. Skóra jest przyjazna alergikom.

Ten rodzaj tapicerki to prawdziwy sprzymierzeniec osób, które są uczulone na kurz i roztocza. Meble ze skóry pozwalają uniknąć czynników powodujących alergię. Nie pochłaniają kurzu ani dymu papierosowego, a przy tym są łatwe w utrzymaniu.

5. Skóra to materiał, który służy przez długie lata.

Skórę naturalną, tak samo jak każdy inny materiał obiciowy, należy odpowiednio pielęgnować. Właściwie konserwowana, odpowiednimi preparatami, z upływem lat nabierze niepowtarzalnego uroku i klasy, utrzymując przy tym wszystkie swoje walory użytkowe.

6.Skóra nadaje meblom klasy i elegancji.

Meble ze skóry to klasa sama w sobie. Zawsze będą modne ze względu na swój niepowtarzalny urok oraz ponadczasową elegancję. Zapewniają pozytywne wrażenie wizualne oraz dotykowe. Wprowadzają do salonu powiew luksusu.

Ostateczny wybór rodzaju tapicerki zależy zawsze od upodobań i preferencji użytkownika. Pewne jest jedno, jeśli poszukujesz mebli do których będziesz mieć pełne zaufanie lub stawiasz na elegancję, klasę i funkcjonalność warto rozważyć zakup mebli ze skóry naturalnej.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *