Jak urządzić mały pokój ? Kilka rad…

Kilka rad jak urządzić mały pokój.

Mały salon to często nie lada wyzwanie! Postaramy się wam przybliżyć na co zwrócić uwagę, przy aranżacji małego pomieszczenia.

Przede wszystkim staramy się zawsze aby mały salon optycznie powiększyć. Odpowiednia gra kolorami i meblami może stworzyć nam optycznie większy pokój niż jest w rzeczywistości.

1. Staraj się wybrać jasne kolory ścian czyli biele, beże oraz jasne pastelowe, delikatne kolory. Unikaj ciemnych, jaskrawych kolorów ponieważ zazwyczaj optycznie zmniejszają pokój.

2. W salonie postaraj się umieścić jak najmniej mebli, im mniej tym lepiej. Wybieraj meble jak najbardziej funkcjonalne. Zwróć uwagę na poszczególne pojemności oraz funkcje mebla. Kanapy, narożnika ale tak samo komody, stolika oraz ewentualnych innych mebli w pomieszczeniu.

Staraj się trzymać zasady z kolorami również przy meblach. Jasność to lekkość.

3. Postaraj się rozplanować umieszczenie poszczególnych mebli w pokoju przed ich zakupem. Pozwoli to na wyobrażenie sobie swojego pomieszczenia abyśmy byli zadowoleni po zakupie.

4. Zawsze weź pod uwagę tolerancję w wymiarach podanych u producenta mebli. Nie wymierzaj nigdy czegoś dokładnie co do cm na przykład wysokości do parapetu. Może się okazać że kanapa będzie 3 cm wyższa niż podane wymiary katalogowe i się nie zmieści. Zawsze wymierzamy biorąc zapas paru cm.

5. Przy zakupie mebli do małego salonu staramy się dobrać meble z wyglądu „lekkie” czyli o delikatnej bryle, często na nóżkach.

 

Mały pokój może również być przestrzennym i funkcjonalnym jeżeli tylko będziemy pamiętać o jego realnym potencjalne.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *