8 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO KUPIĆ MEBLE SKÓRZANE

1. SKÓRA JEST ZAWSZE W MODZIE!

Jeśli szukasz propozycji eleganckich mebli w nieprzemijającym stylu, postaw na meble skórzane. Uniwersalne meble z obiciem skórzanym wpasują się w każdą przestrzeń – klasyczną czy bardziej nowoczesną. Jej dodatkowym plusem jest to, że już w sama sobie jest kwintesencją klasy, dlatego niepotrzebne są żadne pokrowce, koce czy dodatkowe poduszki do ozdoby.

2. FUNKCJONALNOŚĆ PRZEDE WSZYSTKIM.

Funkcjonalność połączona z wytrzymałością to cechy, które również przemawiają za wybraniem mebli skórzanych do własnego salonu. W przeciwieństwie do tapicerki materiałowej, która często ulega zniszczeniom i zadrapaniom, odpowiednio pielęgnowane meble skórzane będą służyć nam przez wiele lat.

3. W SAM RAZ DLA ALERGIKÓW.

Dlaczego? Naturalna skóra przepuszcza powietrze, dzięki czemu w kanapie nie będą zalegać różne zanieczyszczenia. Sofa ze skórzanym obiciem nie wchłania nieprzyjemnych zapachów takich jak dym papierosowy czy zalegający kurz, przez co może się pięknie prezentować.

4. TEMPERATURA POKOJU.

Meble skórzane dopasowują swoją temperaturę do temperatury panującej wewnątrz pomieszczenia, dzięki temu materiał pozostaje ciepły i miły w dotyku. Co więcej, skóra oddycha oraz pomaga regulować poziom wilgotności w pokoju.

5. ŁATWE W PIELĘGNACJI.

Usunięcie plam na skórze jest bardzo łatwe. Najlepsze efekty osiągniemy, jeśli za usuwanie plam zabierzemy się od razu (jest to też łatwiejsze, jeśli meble były regularnie impregnowane). Czym najlepiej to zrobić? Aby zachować skórę w idealnym stanie wystarczą ściereczka i specjalne preparaty. Na rynku dostępne są specjalistyczne preparaty przeznaczone do usuwania plam z tuszu czy transferu z dżinsów. Aby nasze meble długo cieszyły się niepowtarzalnym wyglądem, nie można zapominać o odpowiedniej konserwacji i dbaniu o jej stan za pomocą przeznaczonych do tego impregnatorów. Dlatego planując zakup, w szczególności jasnych mebli, warto zaopatrzyć się w tego typu środki.

6. UNIKALNY DESIGN.

Jeśli zależy Ci na całkowicie oryginalnym meblu do salonu, wybierz meble skórzane. Naturalne źródło pochodzenia materiału gwarantuje niepowtarzalność oraz unikatowość mebli, które wraz z upływającymi latami zyskują styl i elegancję.

7. WYJĄTKOWO TRWAŁE.

Jeśli tak samo jak my nie lubisz wgnieceń i odciśnięć w kanapie, meble skórzane są wprost dla Ciebie. Skóra jest elastyczna i przyjemna w dotyku. Siadając w skórzanym fotelu można docenić nie tylko komfort, ale również miły, naturalny materiał, z którego mebel został wykonany. Skóra jest dużo trwalsza od tekstylnych obić. Jeśli w wyniku wieloletniej eksploatacji naciągnie się lub uszkodzi w inny sposób, można ją w prosty sposób przywrócić do pierwotnego wyglądu. Na rynku funkcjonuje wiele firm zajmujących się restaurowaniem mebli skórzanych. Podobnych zabiegów renowacji tkanin niestety nie przeprowadza się i zniszczony mebel trzeba obić na nowo.

8. DUŻY WYBÓR MEBLI SKÓRZANYCH

Sklepy stacjonarne oraz sklepy internetowe oferują szeroki wybór mebli skórzanych, w które warto inwestować. Sprawdź sofy, kanapy, narożniki oraz wygodne fotele skórzane dostępne w ofercie naszego sklepu 🙂

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *