Aranżacje w stylu loftowym.

Ten styl aranżacji wnętrz został zapoczątkowany w Stanach Zjednoczonych gdzie opustoszałe hale czy fabryki przerabiano na mieszkania o dużym metrażu z ogromnymi oknami czy surową cegłą na ścianach. Moda na wnętrza w stylu loftowym na dobre zagościła w naszym otoczeniu.

Aranżuje się zgodnie z jego wytycznymi nie tylko mieszkania, ale też domy i biura.

Minimalizm, otwarte przestrzenie, ściany z surowego betonu lub cegieł to kwintesencja stylu industrialnego.

 

Kolorystyka w tym stylu jest oszczędna. Dominują wszystkie odcienie szarości, brązy, naturalne kolory drewna i czerń. Mocniejsze kolory wybierane są tutaj na fotele, kanapy czy ściany. Jeśli chcemy powiększyć przestrzeń świetnym pomysłem będzie dodanie elementów bieli. W tym stylu króluje zasada mniej znaczy więcej. Pamiętajmy aby urządzając nasze mieszkanie zachować harmonię stylu wszystkich pomieszczeń.

Wybór mebli wypoczynkowych w aranżacjach loftowych to zdecydowanie kolor, kształt, funkcjonalność i wygoda. Narożniki czy kanapy w tych wnętrzach są dekoracją samą w sobie. Skórzana sofa na tle betonowej ściany, czy duży narożnik na środku salonu będą idealną dekoracją salonu.

Wybierając stolik czy ławę do naszego salonu zwracajmy uwagę alby były to meble bardzo proste ale jednocześnie nowoczesne. W stylu industrialnym najbardziej widowiskowe są meble twarde jak półki, stoliki, komody, krzesła czy też stoły. Bardzo popularne jest połączenie drewna z metalem. Sam metal jest zresztą nieodzownym elementem mieszkań loftowych. Wybierajmy te modele gdzie mamy kolory drewna, metalowe nóżki, odcienie szarości i czerni, imitację surowego betonu czy kamienia. Wszystkie te elementy sprawią że urządzimy nasz salon tak że każdy mebel będzie ze sobą współgrał.

      

  Jadalnie w stylu loftowym to najczęściej duży stół na środku salonu. Stoły podobnie jak stoliki kawowe najczęściej są drewniane. Połączenie metalu i ozdobnych blatów to idealny wybór. Do tego świetnie sprawdzą się duże, masywne krzesła w skórzanym lub welurowym obiciu.

                 

 

Przestrzeń mieszkań w stylu loftowym daje ogromne możliwości aranżacyjne, dlatego też może spełnić potrzeby zarówno indywidualisty, pary aktywnych ludzi, jak i rodziny z dziećmi. Wszystko zależy od tego, jak ją zagospodarujemy.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *