Wypełnienie w meblach – o co chodzi z tymi różnymi sprężynami ? Już wyjaśniamy…

Wypełnienie w meblach – o co chodzi z tymi różnymi sprężynami ? Już wyjaśniamy…

SPRĘŻYNY BONELOWE

Sprężyny bonell to elementy wykonane z drutu stalowego o średnicy około 2 milimetrów – spiralne. Występują dwa rodzaje sprężyn bonell, a więc bez stalowej ramki oraz z ramką, dzięki której konstrukcja jest sztywniejsza. Ważne jest to, że sprężyny te oznaczają się dużą sprężystością. Sprężyny bonelowe mają to do siebie, że podczas nasiku siła rozkłada się, ponieważ pracują całe sprężyny,a nie punktowo jedna, dzięki temu nie powstają odgniecenia.

Czy sprężyny bonell są lepsze od sprężyn falowanych? Możemy stwierdzić, że siedziska będą solidniejsze z bonelli i dłużej zachowają swój dobry wygląd. Z wad należy wymienić to, że są one ze sobą połączone i pracują razem czyli nasik w konkretnym miejscu sprawia, że pracuje większa ilość sprężyn a nie tylko te na których siedzimy lub leżymy. Ale z drugiej strony dzięki temu ciężar rozkłada się bardziej równomiernie więc nie obciąża tak i nie ekspotują się tak szybko meble.

SPRĘŻYNY FALISTE

To długie druty o średnicy nieprzekraczającej 5 milimetrów, a w kształcie przypominają sinusoidę. Do siedzisk stosuje się grubsze druty 4- i 5-milimetrowe, do oparć cieńsze o średnicy 2,5-3 milimetrów. Takie rozwiązania montowane są równolegle do siebie w niewielkiej odległości, po połączeniu kilku sprężyn zyskujemy stabilną siatkę, podtrzymującą zarówno siedziska, jak i oparcia mebli. Sprężyny faliste przymocowuje się do ramy mebla za pomocą specjalnych do tego zaczepów. Są różne rodzaje : jedne z plastiku są tańsze, ale też mniej trwałe. Drugie to stalowe zaczepy do sprężyn falistych są droższe, ale są też trwalsze. .

Dużą zaletą jest niska cena, za jaką uzykujemy wygodne meble. Sprężyny te są dużo lepszym rozwiązaniem niż sama pianka, płyta pod siedziskiem lub same pasy.

SPRĘŻYNY KIESZENIOWE

Sprężyny kieszeniowe to sprężyny spiralne, które umieszczane są w oddzielnych kieszeniach wykonanych z włókniny. Sprężyny tego typu są naprawdę dużym osiągnięciem w dziedzinie meblarstwa, dzięki nim można powiedzieć, że jest o krok na przód w porównaniu do tradycyjnego wkładu sprężynowego, ponieważ każda sprężyna działa osobno. Dzięki temu lepiej dostosowuje się do kształtów ludzkiego ciała. Każda ze sprężyn pracuje indywidualnie, jest elastyczna punktowo. Duża liczba małych sprężyn reaguje na ciężar tam gdzie jest miejsce zetknęcie ciała z siedziskiem. Sprężyny takie są naprawdę dobrym podparciem również pod względem ortopedycznym.

Podsumowując każdy mebel w którym zastosowano sprężyny będzie miał inny komfort wygody w zależności od rodzaju zastosowanych sprężyn i innych komponentów np. różnych rodzajów pianek wysokoelastycznych. Warto podkreślić to, że każdy mebel w którym zastosowano sprężyny (obojętne który rodzaj) będą zdecydowanie bardziej trwałym rozwiązaniem niż ich brak.

Mamy nadzieję, że te krótkie opisy chociaż trochę przebliżył Państwu różnice między sprężynami.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *