Środki do czyszczenia i impregnacji skóry- Ottimo, co warto wiedzieć

Czyszczenie skóry naturalnej
Ottimo System – Co warto wiedzieć! Środki do czyszczenia i impregnacji skóry

Skóra naturalna to materiał, który od wieków cieszy się niesłabnącą popularnością. Jej wyjątkowe właściwości, elegancki wygląd i trwałość sprawiają, że znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach życia – od mody, przez meble, aż po motoryzację. Jednak aby skóra zachowała swoje walory estetyczne i użytkowe przez długie lata, niezbędna jest odpowiednia pielęgnacja. Właśnie dlatego powstał Ottimo System – zestaw preparatów do czyszczenia i impregnacji skóry włoskiej marki Fenice, który zapewnia kompleksową ochronę i pielęgnację tego szlachetnego materiału.

Dlaczego warto dbać o skórę naturalną?

Skóra naturalna, mimo swojej trwałości, jest materiałem wymagającym odpowiedniej pielęgnacji. Bez regularnego czyszczenia i impregnacji, skóra może ulec zniszczeniu – blaknięciu, pękaniu, a nawet pleśnieniu. Czynniki takie jak wilgoć, promieniowanie UV, brud czy substancje tłuste mają negatywny wpływ na jej stan. Regularne stosowanie specjalistycznych preparatów do skóry pozwala na utrzymanie jej w doskonałej kondycji przez długie lata.

 

Fenice – włoska jakość i tradycja

Fenice to włoska marka z wieloletnią tradycją, która specjalizuje się w produkcji preparatów do pielęgnacji skóry. Firma ta łączy w sobie nowoczesne technologie z tradycyjną włoską rzemieślniczą precyzją, co gwarantuje najwyższą jakość produktów. Fenice oferuje szeroką gamę środków czyszczących, impregnujących oraz regenerujących, które są dedykowane zarówno do skóry gładkiej, jak i zamszu czy nubuku.

Ottimo System – kompleksowa pielęgnacja skóry

Ottimo System to linia produktów Fenice, która została stworzona z myślą o kompleksowej pielęgnacji skóry. W skład systemu wchodzą preparaty do czyszczenia, impregnacji oraz konserwacji, które zapewniają skuteczną ochronę i długotrwały efekt. Każdy z produktów został opracowany z myślą o specyficznych potrzebach skóry naturalnej, dzięki czemu Ottimo System stanowi doskonałe rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i osób dbających o swoje skórzane wyroby w domu.

Środki czyszczące Ottimo

Czyszczenie skóry to pierwszy i najważniejszy krok w jej pielęgnacji. Ottimo System oferuje szeroką gamę środków czyszczących, które skutecznie usuwają zabrudzenia, nie niszcząc przy tym struktury skóry. Wśród najważniejszych produktów znajdują się:

 • Ottimo Leather Cleaner – uniwersalny środek czyszczący, który usuwa codzienne zabrudzenia i plamy. Jest bezpieczny dla wszystkich rodzajów skóry i nie powoduje jej wysuszenia.
 • Ottimo Strong Leather Cleaner – silniejszy preparat przeznaczony do usuwania trudnych plam, takich jak tłuszcz, olej czy atrament. Dzięki specjalnej formule, nie niszczy skóry i jest bezpieczny w użyciu.
 • Ottimo Nubuck Cleaner – dedykowany do czyszczenia delikatnych skór zamszowych i nubuku. Skutecznie usuwa zabrudzenia, jednocześnie odświeżając wygląd skóry.
Środki impregnujące Ottimo

Po dokładnym wyczyszczeniu skóry, konieczna jest jej impregnacja. Środki impregnujące Ottimo tworzą na powierzchni skóry ochronną warstwę, która zabezpiecza przed wilgocią, zabrudzeniami i promieniowaniem UV. Wśród produktów do impregnacji znajdują się:

 • Ottimo Leather Protector – uniwersalny impregnat, który tworzy niewidoczną barierę ochronną na powierzchni skóry. Chroni przed wilgocią, plamami i promieniowaniem UV, jednocześnie zachowując naturalną miękkość skóry.
 • Ottimo Water Repellent – specjalistyczny preparat do skóry narażonej na częsty kontakt z wodą. Idealny do impregnacji obuwia, odzieży skórzanej oraz tapicerki samochodowej.
 • Ottimo Nubuck Protector – impregnat dedykowany do skóry zamszowej i nubuku. Tworzy ochronną warstwę, która zapobiega wchłanianiu wilgoci i brudu, jednocześnie pozwalając skórze oddychać.

Środki do skór OTTIMO 2 x 100ml

 

Środki regenerujące Ottimo

Skóra, mimo odpowiedniej pielęgnacji, może ulegać uszkodzeniom i zużyciu. W takich przypadkach niezbędne są środki regenerujące, które przywracają skórze jej pierwotny wygląd i właściwości. Ottimo System oferuje kilka kluczowych produktów regenerujących:

 • Ottimo Leather Balm – balsam do skóry, który nawilża, odżywia i regeneruje skórę. Idealny do stosowania na skórzanych meblach, odzieży i galanterii.
 • Ottimo Leather Repair Kit – zestaw do naprawy uszkodzeń skóry, takich jak pęknięcia, zadrapania czy przebarwienia. Zawiera wszystkie niezbędne narzędzia i preparaty do samodzielnej naprawy skóry.
 • Ottimo Color Restoration Cream – krem do odświeżania koloru skóry. Przywraca intensywność barw, maskuje drobne przebarwienia i rysy.
Jak prawidłowo stosować produkty Ottimo System?

Aby produkty Ottimo System przyniosły oczekiwane rezultaty, ważne jest ich prawidłowe stosowanie. Oto kilka kroków, które warto przestrzegać podczas pielęgnacji skóry:

 1. Przygotowanie skóry – przed zastosowaniem środków czyszczących, należy dokładnie usunąć kurz i luźne zabrudzenia z powierzchni skóry. W tym celu można użyć miękkiej szczotki lub ściereczki.
 2. Czyszczenie – nałóż odpowiedni środek czyszczący na ściereczkę lub gąbkę, a następnie delikatnie przetrzyj skórę. Unikaj nadmiernego pocierania, które może uszkodzić strukturę skóry. Po wyczyszczeniu, przetrzyj powierzchnię wilgotną ściereczką, aby usunąć resztki preparatu.
 3. Impregnacja – po wyschnięciu skóry, nałóż środek impregnujący równomiernie na całą powierzchnię. Możesz użyć sprayu, gąbki lub ściereczki, w zależności od rodzaju preparatu. Pozostaw skórę do wyschnięcia, unikając bezpośredniego nasłonecznienia.
 4. Regeneracja – w przypadku uszkodzeń lub zużycia skóry, zastosuj odpowiedni środek regenerujący. Postępuj zgodnie z instrukcjami producenta, aby uzyskać najlepsze rezultaty.
 5. Konserwacja – regularne stosowanie balsamów i kremów do skóry pozwala na utrzymanie jej w doskonałej kondycji. Pamiętaj o regularnej pielęgnacji, zwłaszcza w miejscach narażonych na intensywne użytkowanie.
Praktyczne porady dotyczące pielęgnacji skóry

Oprócz stosowania odpowiednich preparatów, warto również przestrzegać kilku praktycznych porad, które pomogą w utrzymaniu skóry w doskonałej kondycji:

 • Unikaj bezpośredniego nasłonecznienia – promieniowanie UV może powodować blaknięcie i wysuszenie skóry. Staraj się unikać długotrwałego eksponowania skórzanych przedmiotów na słońce.
 • Unikaj kontaktu z wodą – skóra naturalna nie jest w pełni wodoodporna. W miarę możliwości, staraj się unikać kontaktu skóry z wodą, a w przypadku zamoczenia, natychmiast ją osusz.
 • Regularnie wietrz skórzane przedmioty – skóra potrzebuje powietrza, aby zachować swoje właściwości. Regularne wietrzenie skórzanych mebli czy odzieży pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych zapachów i pleśni.
 • Stosuj ochraniacze i pokrowce – w przypadku skórzanych mebli czy tapicerki samochodowej, warto stosować ochraniacze i pokrowce, które chronią przed zabrudzeniami i uszkodzeniami mechanicznymi.

Meble Skórzane: Fałdy i Rozciągnięcia

 

 

Podsumowanie

Ottimo System to kompleksowe rozwiązanie do pielęgnacji skóry naturalnej, które zapewnia skuteczną ochronę i długotrwałe efekty. Produkty włoskiej marki Fenice, łączące nowoczesne technologie z tradycyjną precyzją, są gwarancją najwyższej jakości i skuteczności. Regularne stosowanie środków czyszczących, impregnujących i regenerujących pozwala na utrzymanie skóry w doskonałej kondycji przez wiele lat.

Dbając o skórę naturalną, inwestujemy w trwałość i estetykę naszych skórzanych wyrobów. Pamiętajmy, że odpowiednia pielęgnacja to klucz do zachowania piękna i funkcjonalności skóry na długie lata. Dzięki Ottimo System możemy cieszyć się pięknem skóry naturalnej, niezależnie od jej rodzaju i przeznaczenia.

Po zakupie mebli ze skóry naturalnej zabezpiecz powierzchnię tapicerki preparatem OTTIMO Leather Protector.

Nie ustawiaj mebla przy źródłach ciepła takich jak kominki i kaloryfery. (min. 1metr)

Jeśli nie możesz usunąć zabrudzenia preparatem, nie szoruj i nie używaj niesprawdzonych środków. W takim przypadku skontaktuj się z nami.

Chroń meble przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Każdy materiał tapicerski pod ich wpływem z biegiem czasu wyblaknie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *