Meble dla pasjonatów minimalistycznych wnętrz

Styl minimalistyczny jest bardzo blisko związany z filozofią minimalizmu, która zakłada uproszczenie swojego życia dzięki eliminacji wszystkiego co rozprasza. Filozofia minimalizmu wynika z koncepcji, że mniej znaczy więcej. W wystroju wnętrz oznacza to posiadanie niewielu rzeczy, ale wysokiej jakości.

Minimalizm w aranżacji wnętrz to przede wszystkim prostota, harmonia oraz brak dodatkowych ozdobników.
W minimalistycznych wnętrzach ważnymi są spokój oraz czystość. Im mniej rzeczy jest obecnych w danej przestrzeni, tym łatwiej jest nam nad nimi zapanować i tym łatwiej utrzymać porządek. Czysta, przejrzysta przestrzeń ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Stajemy się spokojniejsi i bardziej skupieni.

Doskonałą propozycją do salonu w stylu minimalistycznym jest komplet GOLDI. To prosty i wygodny mebel, który świetnie sprawdzi się w twoim wnętrzu, jeśli lubisz sofy o opływowych kształtach, pozbawione zbędnych ozdobników i krzykliwych dodatków .

Kolejną propozycją dla miłośników minimalistycznych wnętrz jest narożnik SIELLA. To ponadczasowa i lekka forma. To również doskonały mebel, który znajdzie zastosowanie w niewielkiej przestrzeni, a wysokie metalowe nóżki dodają mu lekkości. Dodatkowo narożnik posiada funkcję spania oraz pojemnik na pościel.

W minimalistycznych wnętrzach bardzo często stosuje się kolekcje pokojowe z gładkimi frontami, dzięki którym wszystkie rozpraszające uwagę przedmioty zostają schowane. Jeśli chcesz zachować ład i harmonię we własnej przestrzeni, postaw na  kolekcję REMI lub NATURA. Ogromna przestrzeń we wnętrzu mebla pozwoli ukryć wszelkie rzeczy, które do tej pory nie mogły znaleźć własnego miejsca.

Minimalistyczne wnętrza ujmują prostotą i panujących w nich ładem. Cała ich aranżacja jest zawsze perfekcyjnie przemyślana, a każdy przedmiot odgrywa ważną rolę w budowaniu spójnej całości. Nie ma tu miejsca na chaos i przypadkowe elementy.
Minimalistyczne wnętrze wcale nie musi być puste i ascetyczne. Dobrze dobrane meble i dodatki zorganizują mieszkanie i uczynią je przytulnym.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *