Meble wypoczynkowe w kolorach – hit czy kit?

Meble wypoczynkowe w kolorach – hit czy kit?

Wybór koloru, które zastosujemy w aranżacji naszego mieszkania jest niezmiernie ważny.  Odzwierciedlają one nasze upodobania i gust. Niektóre kolory wyciszają, wprowadzają ukojenie i spokój, inne przeciwnie – dodają sił i energii.

W przypadku żywych kolorów skóry naturalnej czy tkaniny, które zastosować można jako tapicerkę jesteśmy jednak nieco bardziej powściągliwi. Brakuje nam odwagi? Boimy się, że początkowy zachwyt nad kolorem mebli szybko uleci, a my zostaniemy z meblami, na które nie możemy patrzyć? Czy słusznie obawiamy się mebli w żywych kolorach?

Nie bójmy się koloru, ale dobierajmy go z rozwagą!

Małymi krokami coraz więcej Polaków decyduje się na wybór mocnych, odważniejszych kolorów. Jeśli męczą nas klasyczne kolory lub jesteśmy znudzeni wszechobecną czernią czy szarością – to w każdym z tych przypadków powinniśmy rozważyć zakup mebli w żywych kolorach.

Decydując się na odrobinę odwagi sprawimy, że nasze mieszkanie ożyje. Takie meble przykuwają wzrok, są mocnym akcentem, który dodaje wnętrzu charakteru.

Kolory mają nie tylko funkcję ozdobną. Bardzo ważny jest ich wpływ na nasze samopoczucie, ilość energii którą dysponujemy, a nawet zdrowie czy sen!

Kolory w odcieniach czerwieni i pomarańczy dodają energii, żółty przyspiesza metabolizm, więc również wpływa na apetyt – pobudza go. Niebieski natomiast motywuje do pracy.

Trzeba jednak uważać, żeby nie przesadzać z kolorami – nie łączyć ich zbyt wiele, bo ich zróżnicowanie może psuć cały efekt, a do tego niekorzystnie wpływać na nasz wzrok.

SAMSUNG CAMERA PICTURES

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *