Na co zwracać uwagę przy wyborze stołu.

W każdym domu bardzo ważne miejsce zajmuje stół. Bez względy na to czy znajduje się on w kuchni, jadalni czy salonie. Przy stole spędzamy czas z naszymi najbliższymi podczas rodzinnego posiłku, czy też spotkania ze znajomymi. Jak znaleźć dla tego mebla odpowiednie miejsce?

Musimy pamiętać że ustawiając stół powinien on znaleźć się w takim miejscu gdzie z każdej strony będziemy mieli dostęp do wszystkich miejsc, a odległość od ściany czy innych mebli pozwoli nam na bezproblemowe wysuniecie krzesła.

Czy idealnym miejscem dla niego jest kuchnia gdzie będzie nam służył również jako dodatkowe miejsce do prac kuchennych. A może w salonie gdzie będzie można przy nim pracować na komputerze i spędzić czas z najbliższymi przy puzzlach czy planszówkach?

Kiedy wiemy już gdzie będzie stał stół to czy wiemy jaki ma on być?  Kształt, rozmiar, styl…

Przy zakupie ważne abyśmy dopasowali mebel tak alby ilość miejsc była odpowiednia dla wszystkich osób które będą z niego korzystały. Gdy często odwiedzają nas goście warto wybrać większy lub rozkładany. Stoły rozkładane są bardzo praktyczne, idealnie dopasujemy je do naszych aktualnych potrzeb.

Stół okrągły świetnie prezentuje się na środku salonu ponadto każdy domownik ma przy nim równorzędne miejsce, jednak taki stół z krzesłami zajmie nam sporą powierzchnię.

Stół prostokątny jest uniwersalny, bez problemu możemy postawić go pod ścianą oszczędzając miejsce w pomieszczeniu. Jednak podczas większych spotkań rodzinnych ktoś będzie musiał usiąść blisko rogów mebla co nie jest zbyt wygodne.

Wybierając stół pamiętajmy alby dopasować go do stylu jaki mamy czy to w kuchni, czy w salonie.

Klasyczny stół drewniany na czterech nogach to ponadczasowa elegancja. Blaty na wysoki połysk , szklane czy z efektem betonu lub marmuru, nowoczesny design, oryginalna konstrukcja podstawy o geometrycznych kształtach wprowadzą intrygujący akcent do naszego mieszkania.

Jest sporo rzeczy na jakie musimy zwrócić uwagę przy zakupie stołu. Najważniejsze alby wybrać taki który będzie odpowiadał wszystkim domownikom. Zwracajmy uwagę na wysokość i szerokość mebla, na to jakie krzesła będą do niego pasowały. Wybierzmy taki stół gdzie z przyjemnością i w komfortowych warunkach zjemy z rodziną obiad i spędzimy czas na długich rozmowach.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *