Tkaniny w naszej ofercie

Oprócz tego, że nasza firma specjalizuje się w sprzedaży mebli skórzanych to mamy również w ofercie tkaniny bardzo wysokiej jakości. Większość tkanin w naszej ofercie jest z firmy, która korzysta z  technologii Magic Home czyli ochrony dzięki której nasza tkanina będzie bardziej odporna podczas użytkowania, daje nam jakość oraz komfort. Tkaniny te są proste w czyszczeniu, często posiadają powłoki hydrofobowe czyli nie wchłaniają tak wilgotności, przyjazne zwierzętom. Posiadają cechy, które ułatwiają codzienne użytkowanie.

Rodzaje tkanin :

Tkanina – to wyrób włókienniczy z nitek wzajemnie się ze sobą przeplatających według danych układów.

Tkanina Szenilowa – to tkanina, która ma splot przędzy szenilowej. Nadaje tkaninie miękkość i piękny jedwabisty połysk. Ma nieregularną powierzchnie dzięki czemu pięknie odbija świat tkanina zawierająca splot przędzy szenilowej, nadający tkaninie miękkość i jednocześnie jedwabisty połysk. Charakterystyczna cecha tej tkaniny to nieregularna powierzchnia, dająca wspaniały efekt gry światła i cienia.

Tkanina Welwetowa – to rodzaj tkaniny z okrywą włókienną, która jest utworzona z rozciętych, długich przeplotów dodatkowego wątku runowego. Nazywana również plusz. Jest bardzo miękka, przyjemna w dotyku. Najwyższej jakości. Ma ciekawą opalizującą powierzchnię.

Dzianina – jest to płaski wyrób włókienniczy, który tworzy się poprzez rządki lub kolumny wzajemnie połączonych oczek. Jest elastyczna i rozciągliwa.

Flok – powstaje przy zastosowaniu technologii flokowania. Jest to proces gdzie nanosimy na bazę podstawową czyli włókna naturalne lub z tworzywa sztucznego. Powierzchnia, która ma być flokowata pokrywana jest klejem, a później nanoszony jest flok. Cechuje go miękkość i przyjemność w dotyku, ponieważ ma długie włosie. Ugniecenie włosia daje efekt cieniowana, jest to naturalna cecha tego materiału.

Każdy rodzaj tkaniny ma swoją wyjątkowość. Dzięki różnym rodzajom tkaniny każdy może znaleźć idealną dla niego. Mnogość rodzajów oraz kolorów pozwala na naprawdę duży wybór i dopasowanie do swoich potrzeb.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *