Prawy czy lewy ?? Jak rozróżnić strony narożników?

Urządzanie mieszkania wymaga odpowiedniego dobrania każdego mebla, również narożnika do salonu. Wybór narożnika obejmuje kilka istotnych aspektów. Mebel ten nie tylko musi pasować do wnętrza stylistycznie, ale również jego rozmiar i orientacja powinny być odpowiednio dobrane do metrażu i układu pomieszczenia. Najczęstszym problemem jest ocena jaki narożnik wybrać prawostronny czy lewostronny?

Istnieją proste i skuteczne metody aby wybrać właściwie.

Zazwyczaj konstrukcja narożnika wygląda w taki sposób, że jeden z jego boków jest dłuższy, a drugi krótszy. W przypadku gdy, krótsza strona mebla będzie po naszej lewej stronie, wówczas mamy do czynienia z narożnikiem lewostronnym. Natomiast jeśli krótsza strona będzie znajdować się po naszej prawej stronie, wtedy jest to narożnik prawostronny. Mówimy tutaj o sytuacji kiedy stoimy twarzą w stronę narożnika. To proste rozwiązanie przydaje się zarówno w sklepie, jak i w domu, gdy chcemy określić jaki rodzaj narożnika będzie pasować do danego pomieszczenia.

Kolejnym sposobem na rozpoznanie strony narożnika jest porównanie go do litery L i P. Jest to łatwe do zapamiętania i intuicyjne. Wskazówką jest dłuższy bok – jeśli w wyobraźni „ustawimy go” pionowo, kształt mebla będzie przypominać konkretne duże litery, a dokładnie L lub P. Z pierwszą z nich kojarzy się lewy narożnik. Litera P jest odwrotnością litery L, tak samo, jak narożnik prawostronny jest odwrotnością lewostronnego.

Wiesz już, jak określić stronę narożnika. Lewy przypomina literę L, a prawy to jego lustrzane odbicie. Który wariant zatem wybrać? Wszystko zależy oczywiście od specyfiki przestrzeni przeznaczonej na zestaw wypoczynkowy.

Wybór pomiędzy narożnikiem lewostronnym a prawostronnym będzie miał szczególnie duże znaczenie w przypadku pomieszczeń o mocno ograniczonym metrażu.

Gdy szuka się innych rozwiązań, ciekawą opcją jest narożnik w kształcie litery U, to znaczy, że ma on szezlongi po obu stronach. W zależności od modelu mogą być one tej samej długości lub różnej. Jednak przy wyborze takiego modelu trzeba pamiętać że narożniki U mają większe wymiary i dla takiego mebla będziemy potrzebować dużo więcej przestrzeni niż przy wyborze narożnika klasycznego.

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *