Czym różnią się meble z sieciówek od wytwarzanych detalicznie?

Spróbujemy Wam objaśnić czym różnią się meble wytwarzane detalicznie i dlaczego są droższe od tych wytwarzanych seryjnie. Co składa się na ich cenę?

Koszt materiałów ma duży wpływ na końcowe kwoty mebli wykonanych przez rzemieślnika. Jest to zatem jeden z głównych czynników droższych mebli. Wzrost cen drewna począwszy od obróbki w tartaku, transport z terenu lasu, po końcowy produkt, czyli deski, to niestety podwyżki kwot gotowych mebli. Każdy mebel nie zależnie, czy jest to szafka na buty, komoda czy też meble tapicerowane, wysoka jakość ich wykonania to dobra inwestycja.

Należy wyróżnić dwa główne sposoby wytwarzania mebli:

Pierwszy to produkcja na skalę hurtową, a drugi to produkcja detaliczna.

Wykonawca detaliczny nie jest w stanie wykonać kilkuset kanap dziennie, ale za to może stworzyć wyjątkowe produkty tylko dla Ciebie!
Produkcja mebli tapicerowanych jest bardziej złożona, niż by się mogło wydawać. Wszystko zaczyna się od projektu, który stoi za każdym meblem trafiającym do sklepu.
Fabryki posiadają ogromy sztab ludzi gdzie każdy z nich ma swoje zadanie do wykonania tak aby zadowolić najbardziej wymagających klientów.

Pytanie więc dlaczego meble są drogie?
Dlatego, że przy produkcji detalicznej pracują ludzie a ich praca kosztuje najwięcej, dodatkowo angażowane są niezbędne maszyny i urządzenia. Natomiast przy produkcji hurtowej czy też taśmowej nie angażuje się aż tak dużej ilości ludzi tu głównie pracują maszyny.

Do zalety produkcji hurtowej należy zaliczyć szybkość i powtarzalność, co jednocześnie oznacza niższą cenę. Najistotniejszą z wad jest brak możliwości spersonalizowania produktów do własnych potrzeb, żaden duży przedsiębiorca nie dostosuje specjalnie linii produkcyjnej tylko dlatego, że potrzebujemy wersalki krótszej. Kolejnym mankamentem w większości sieciówkach jest brak możliwości zmiany kolorystyki czy też wyboru rodzaju tkaniny, skóry.

No dobrze, ale gdzie tu zalety produkcji detalicznej, gdy czas oczekiwania na produkt jest znacznie dłuższy, a sam koszt przykładowego fotela o wiele większy?

Po pierwsze wysoka jakość wykonania. Rzemieślnik, który zna się na rzeczy, wykonuje swoje projekty z wysoką precyzją i starannością. Materiały, które wykorzystuje przy swojej pracy, dobiera według potrzeb. Jeśli konieczne jest wzmocnienie konstrukcji, dostosowuje on swój projekt do konkretnej wytrzymałości bądź wymogów klienta. Jeśli jest taka potrzeba, informuje klienta o możliwościach najlepszego dopasowania i wygody przykładowego tapczanu lub pufy.
Po drugie- możliwość personalizacji. Istnieje wiele sposobów na stworzenie niepowtarzalnego wyglądu każdego z tych produktów. Na przykładzie fotela możemy wybrać rodzaj tkaniny i kolor. Nasz fotel może być niższy lub wyższy. Można tego dokonać za sprawą stopek ozdobnych, których rodzajów jest mnóstwo. Funkcja relaks pozwala zamontować wygodny wysuwany podnóżek, który zadowoli najbardziej wymagających użytkowników. Jest to tylko kilka przykładów pokazujących, jak duże możliwości daje personalizacja.

Takie rękodzieła mają swój urok i charakter, ponieważ są tworzone dla klienta w wybranej przez niego konfiguracji. Meble wykonywane seryjnie na dużą skalę swoim wyglądem są jednakowe ale już w 500 tys. egzemplarzy jednocześnie stają się powszechne i „oklepane”.

Wniosek nasuwa się sam- jeśli chcesz mieć doskonale spasowane meble tapicerowane, a przy tym zachować wysoką jakość wykonania, oraz możliwość dopasowania ich do Twoich potrzeb, należy przygotować się na większy koszt, niż w przypadku tych wytwarzanych seryjnie.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *