Mniej znaczy więcej, czyli sztuka minimalizmu

Aranżacja wnętrza w stylu minimalistycznym oparta jest na prostocie kształtów, kolorów oraz unikaniu nadmiaru zbędnych elementów. Styl ten to przestronność, harmonia i porządek. Dominują tu jasne kolory, najczęściej biel i szarości możesz też wybierać spośród takich jednolitych barw  jak jasny róż, błękit, brąz czy beż. Ważne jest jednak, aby kolorystyka nie przytłaczała wnętrza. Chcąc złamać nieco monotonię kolorów i ocieplić nasz salon warto postawić na subtelne dodatki takie jak zasłony czy miękkie tekstylia, a także dodanie elementów dekoracyjnych drewnianych lub z kamienia. Dużą zaletą stylu minimalistycznego jest to, że można w salonie lub innym pomieszczeniu łatwo zachować porządek.

Dopełnieniem kolorystyki jest surowe drewno na meblach czy panelach. W tak zaaranżowanym wnętrzu nie ma miejsca na bibeloty i bogato zdobione meble. Styl ten doskonale sprawdza się w każdym pomieszczeniu – sypialni, łazience, domowym gabinecie, a przede wszystkim w salonie. W minimalistycznych wnętrzach prym wiodą proste meble – bez zbędnych ozdobników. Doskonałym przykładem, idealnie korespondującym z minimalistycznym wnętrzem, będzie nasz zestaw wypoczynkowy Vegas czy Lima.

Minimalistyczne wnętrza ujmują prostotą i panujących w nich ładem. Cała ich aranżacja jest zawsze perfekcyjnie przemyślana, a każdy przedmiot odgrywa ważną rolę w budowaniu spójnej całości. Nie ma tu miejsca na chaos i przypadkowe elementy. W tak urządzonym pokoju jest miejsce jedynie dla kilku najbardziej potrzebnych, podstawowych mebli, takich jak prosta sofa, fotele czy modernistyczny stolik kawowy. Poza tym, że meble trzeba ograniczyć do minimum, należy też wybrać takie w naturalnych kolorach i o prostych, geometrycznych kształtach. Aranżując minimalistyczny salon, pamiętaj, by jego przestrzeń zawsze wydawała się otwarta.


Stworzenie minimalistycznego salonu to pierwszy krok do pozbycia się niepotrzebnych rzeczy, które zaburzają nie tylko harmonię w naszych wnętrzach, ale też w codzienności. Stosowanie umiaru, utrzymywanie porządku i ładu, zrezygnowanie z bezrefleksyjnego kupowania oraz dokonywanie świadomych i dobrych jakościowo wyborów to doskonałe zasady nie tylko urządzania minimalistycznego wnętrza, ale też szczęśliwego życia.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *