Przebarwienia na skórze naturalnej z jeansu itp.

Przebarwienia na skórze naturalnej z jeansu i innych materiałów to chyba najczęściej spotykany problem, użytkowników skóry. Zabrudzenia tego typu są dość uciążliwe i czasami trudne w usunięciu. Jak postępować?

Efekt naszych działań w dużej mierze zależeć będzie od czasu naszej reakcji (im szybciej zareagujemy tym większa szansa powodzenia) oraz czy były podejmowane wcześniejsze próby usunięcia przebarwień (nieodpowiednie środki mogą uszkodzić skórę lub utrwalić zabrudzenie). Bardzo istotne jest również to czy skóra była zabezpieczona (właściwa impregnacja znacząco ułatwia usuwanie tego typu zabrudzeń).

Usuwanie przebarwień odzieżowych należy rozpocząć od rozpoznania rodzaju posiadanej skóry. Zupełnie inaczej postępujemy bowiem przy skórach „zamkniętych” inaczej przy skórach „otwartych”. Najprostszym testem jest tzw. próba z kroplą wody. Jeżeli nie wsiąka ona w powierzchnię mamy do czynienia ze skórą „zamkniętą”. Więcej informacji na temat podziału skór można znaleźć w leksykonie wiedzy .

Usuwanie przebarwień ze skór „zamkniętych”

Skóry zamknięte (lakierowane, gładkie)mają na powierzchni warstwę lakieru wykończeniowego (Top Coat). W żadnym wypadku do czyszczenia nie powinno się używać środków na bazie rozpuszczalników lub alkoholu ponieważ ta warstwa może zostać uszkodzona!

W celu usunięcia zabrudzeń powinniśmy sięgnąć po sztyft do usuwania śladów po jeansie i postępować zgodnie z instrukcją na ulotce.

Zestaw do trudnych plam

Po użyciu sztyftu zalecane jest zastosowanie Zestawu ochronno pielęgnacyjnego do mebli tapicerowanych Skóra gładka w celu gruntownego „umycia” czyszczonej powierzchni i naniesienia nowej powłoki impregnacyjnej.
Przebarwienia odzieżowe to bardzo trudne zabrudzenia – jeśli nie udało się ich usunąć wyżej wymienionym sposobem konieczny staje się kontakt ze specjalistycznym serwisem.

Usuwanie przebarwień ze skór „otwartych”

Niestety w przypadku skór „otwartych” (skóry szorstkie, anilina, semianilina , pull up) których powierzchnia nie jest „zamknięta” zabrudzenia najczęściej wnikają w powierzchnię skóry. Stosowanie nawet najlepszych produktów, jest bardzo ryzykowne. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo powiększenia uszkodzeń. W takim przypadku zalecamy sięgnąć po pomoc w specjalistycznym serwisie.

Natomiast do codziennych zabrudzeń polecamy zestaw czyszczący ze środkiem impregnującym.

https://meble-deko.pl/produkt/srodki-do-skory-zestaw-duzy
https://meble-deko.pl/produkt/srodki-do-skory-zestaw-maly

Podobne wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *